SR732BTTDR249D
Mfr.Part #
SR732BTTDR249D
Description
CURRENT SENSE RESISTOR
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Resistance :
249 mOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%